*  *  *                                                                                                        WWW   stránka

Toto je stránka učebne výpočtovej techniky základnej školy

v Nižnej Olšave

názov projektu:           Malými krokmi k informatizácii

Blok textu: Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky

v zmysle výnosu č. 2424/M-2004 z 15. novembra 2004 a v znení výnosu číslo 2085/M-2005
zo dňa 7. októbra 2005 o poskytovaní dotácií vyhlásilo na jeseň 2005 verejnú výzvu na predkladanie projektov pre nasledujúce priority:

- podpora vzdelávacích aktivít pre zvyšovanie vzdelanosti v oblasti informačných a komunikačných technológií špecifických skupín obyvateľstva,

- podpora tvorby a šírenia digitálneho obsahu, ktorý zvýši pripravenosť širokých skupín obyvateľstva na život v informačnej a vedomostnej spoločnosti

otvorené v čase:

Streda       16:00  -  20.00

Piatok       16:00  -  20:00

Sobota      16:00  -  20:00

Možnosť prístupu na internet úplne zadarmo!!!

Blok textu: Ciele projektu:

Cieľom projektu Malými krokmi k informatizácii je realizácia vzdelávacích aktivít pre obyvateľov obce Nižná Olšava a taktiež obyvateľov  susedných obcí. V rámci projektu budú  realizované dva druhy vzdelávacích aktivít:

1.Tvorba www a multimediálnych aplikácii,
2.Ovládanie PC a internetu

Prvá vzdelávacia aktivita je určená hlavne pre absolventov a študentov stredných a vysokých škôl, ktorí zväčša ovládajú prácu s PC. Účelom je naučiť účastníkov vzdelávacej aktivity základom tvorby www stránok a multimediálnych aplikácií. Absolvovanie takejto vzdelávacej aktivity by absolventom výrazne pomohlo pri uplatnení sa na trhu práce, nakoľko je ponuka práce pre ľudí ovládajúcich tieto zručnosti pomerne široká.

Druhá vzdelávacia aktivita je určená pre obyvateľstvo, ktoré neovláda prácu s počítačom, preto cieľom je poskytnúť týmto účastníkom základné vedomosti pre prácu s počítačom, internetom a elektronickou poštou. Absolvovanie takejto aktivity taktiež zvýši šancu týchto absolventov pri uplatnení sa na trhu práce.

Komu je projekt určený:

Projekt je zameraný na podporu informatizácie vidieckeho obyvateľstva. Cieľovou skupinou budú obyvatelia regiónu vo veku od 15-do 65 rokov.
Predpokladáme vysoký záujem tejto komunity o takýto druh vzdelávacej aktivity nakoľko sa počítačová gramotnosť a práca s internetom sa stáva bežnou podmienkou pri prijatí do zamestnania  a veľa obyvateľov túto podmienku nespĺňa vzhľadom k tomu, že sa nemajú kde oboznámiť s prácou s počítačom a internetom. Táto skutočnosť je spôsobená aj nízkou kúpyschopnosťou v danom regióne (pomerne málo domácností je vybavených počítačom a ešte menej domácností má prístup do siete internetu).

Súčasný stav:

V súčasnom období ovláda v danej komunite vidieckeho obyvateľstva prácu s počítačom a internetom hlavne mladšia generácia. Mladý ľudia majú prístup k počítačom hlavne na školách. Aj v učebnici na Základnej škole v obci prebiehajú krúžky práce s počítačom. Staršej generácií chýbajú aj tie najzákladnejšie poznatky o práci s počítačom, internetom a elektronickou poštou. Z podnetov, ktoré prichádzajú na obecný úrad a z realizovaného prieskumu medzi  obyvateľmi vyplýva, že o takýto druh vzdelávacej aktivity by bol medzi vytypovanými cieľovými skupinami  veľký záujem.
V súčasnosti je v obci pomerne vysoká nezamestnanosť  a medzi ohrozené skupiny patria hlavne mladí absolventi škôl a starší ľudia. Práve medzi týmito obyvateľmi je najväčší záujem o takýto druh vzdelávacej aktivity.

Odborným garantom projektu je Ing. Ján LORENC, ktorý spĺňa podmienky na vedenie takéhoto kurzu.

Projekt sa bude realizovať v termíne od 25.apríla 2006 – 07.decembra 2006
Počet účastníkov – 72
Počet hodín realizácia projektu – 288

Očakávané výstupy (kvalitatívne):
-	merateľným kritériom je vyhodnotenie zručnosti a návykov z oblasti preberaných tém,
-	absolvovanie jednoduchých testových otázok na záver jednotlivých kurzov a ich následné vyhodnotenie,
-	vyhodnotenie dotazníka na záver kurzu (prínos pre absolventa),
-	osvojené vedomosti a schopnosti vedieť využiť v praktickom živote.

Rozpis kurzov
Obsah vzdelávacích aktivít
Účastníci kurzov
Rozpis kurzov